Dlaczego kolej
Dlaczego kolej

Dlaczego kolej

Dlaczego kolej

Zależy Ci na czasie ale nie chcesz przepłacać? Transport drogą kolejową do lub z Chin to doskonały kompromis między szybkim lecz drogim transportem lotniczym oraz tanim lecz długotrwałym transportem morskim. To także optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie ładunku i szybkim wprowadzeniu transportowanych towarów do obrotu. Coraz częściej sięgają po nie także te firmy, którym zależy na ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Zobacz, dlaczego warto korzystać z przewozów kolejowych na trasie Chiny – Europa – Chiny.

Czas

Biorąc pod uwagę czas transportu, spedycja kolejowa jest szczególnie atrakcyjną alternatywą dla przewozów drogą morską. Czas transportu pomiędzy Polską (Łódź, Małaszewicze, Warszawa) a Chinami (Chengdu, Zhengzhou, Wuhan, X’ian, Changsha, Xiamen, Hefei, Guangzhou, Chongqing, Qingdao, Shenzhen, Ningbo, Shanghaj, Chongqing, Yiwu, Shenyang, Changchun wynosi 12-16 dni!

Co bardzo ważne, szczególnie dla firm transportujących kosztowne ładunki, to fakt, że krótki czas transportu pozwala na szybsze spieniężanie towarów i tym samym skraca czas oczekiwania na zyski.

Pewność

Przewozy drogą kolejową mogą być atrakcyjne również dlatego, że:

  • Ładunek nie jest wystawiony na długotrwały kontakt z wilgocią czy solą morską, jak w przypadku frachtu morskiego.
  • Przewozy kolejowe do Chin realizowane są z dużą regularnością i do wielu różnych stacji końcowych, co daje możliwość szybkiego dobrania najlepszej opcji zależnie od potrzeb firmy.
Cena

Transport kolejowy do Chin początkowo był droższy od przewozów drogą morską. Jednak z roku na rok te różnice zacierają się. Powodem są po pierwsze zwiększone wolumeny przewozów, co pozwala obniżać koszty usługi. Co więcej, chiński rząd, chcąc rozwijać Nowy Jedwabny Szlak, dofinansowuje do przewozów kolejowych.

Cenniki na fracht kolejowy należą do najbardziej stabilnych (zazwyczaj zmieniają się kilka razy w roku) i przewidywalnych, co pozwala długofalowo planować koszty transportu. Wszystkie koszty są wliczone w cenę, dzięki czemu w przypadku transportu drobnicowego nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe opłaty.